BiografieJake HaleyJake Haley je český DJ a Producent pocházející z Ostravy. DJingu se aktivně věnuje od svých 15ti let. Vztah k hudbě si však budoval od malička. V 19ti letech pak propadl hudební produkci, které teď věnuje většinu času. Jeho nejoblíbenější žánry jsou tech-trance, progressive trance, electro a progressive house. Jeho hudební inspirací jsou nextgen DJ’s jako Orjan Nilsen, Nicky Romero, Andrew Rayel nebo W&W. Jeho celoživotní inspirací je osobnost pětinásobného nejlepšího DJje světa Armina Van Buurena.

 

Zahrál si v několika Ostravských klubech jako jsou Marley, Barrák, Vrtule, Wall Street… a open air akcích jako byl Ostravský Majáles kde si jeho set přišlo poslechnout více než 1000 lidí. Jak sám říká, jeho vystoupení musí vyprávět příběh a závisí na interakci s publikem. Nebojí se přejít od euforických trancových částí až po dutch-housové dropy. Sety obvykle začíná tempem 128 a končí na 138 bpm.

 

Od prvního čtvrtletí roku 2013 produkuje rádiový pořad Trancelation s podtitulem Brána do světa snů! Nové epizody vycházejí každý Pátek odpoledne. Smyslem tohoto podcastu je sjednotit česko-slovenské talenty elektronické scény a představit je široké veřejnosti. Jelikož se v současnosti vede bouřlivá diskuse o tom, jak vlastně má vypadat Trancová budoucnost, Jake se rozhodl, že přinese vlastní pohled na věc. Každý týden sleduje labely všemožných žánrů a vybírá do svého podcastu písně, které mají silnou myšlenku a vyprávějí vlastní příběh. To je podle něj jediným a pravým smyslem Trancové hudby. Pořad má několik interaktivních prvků a na jeho obsahu se podílejí samotní posluchači.

 

Jake se od roku 2012 věnuje také hudební produkci. Složil několik Mashupů. Mezi nejznámější patří halloweenový hard intro edit skladby Ghost ‚n‘ Staff od Kanadského producenta Deadmau5e a zpěváka skupiny Pendulum Roba Swirea. Úspěch také zaznamenal mashup klasiky Zombie Nation od Kernkraft 400 a novodobého hitu Ummeta Ozcana a názvem Here and Now. Velkým krokem v jeho kariéře byl remix hymny slovenského open air festivalu Free Summer 2013 o jehož původní verzi se postarala česká stálice Marcus Cooper. Jake s tímto remixem vyhrál Marcusův contest o nejlepší předělávku jeho skladby. Ke Konci roku 2013 Jake vydává svůj první vlastní počin s názvem Scotland Yard, který zaznamenal úspěch na klubové scéně.

 

Od počátku roku 2013 se také věnuje vedení studentského Rádia Kolej, kde se snaží lovit mladé talenty a pomáhat jim najít cestu k zajímavým zkušenostem a příležitostem, které jsou v běžném světě jen těžko přístupné. Rádio Kolej ve své minulosti vychovalo velké hvězdy českého éteru, které v současnosti moderují pořady v rádiích jako je Evropa 2, Rádio Čas nebo Hitrádio Orion, ale také v televizi na kanálech ČT 2 nebo televize Prima. Mnozí absolventi jsou také úspěšní manažeři klubů či organizátoři akcí.

 

Pokud máte jakýkoli bláznivý nápad na spolupráci, napište na admin@jakehaley.com